Sitemizde toplam 164 aktüel ürün kataloğu bulunmaktadır.

Vodafone Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Vodafone Arama, Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı daha önce görüşme yaptığımız numaralara, görüşmelerin sürelerine veya diğer kullanım detaylarına erişmek isteyebiliriz. Bu tür durumlarda konuşma dökümü çıkartılması gerekir. Her operatörün konuşma dökümü çıkartma süreci değişkenlik gösteriyor. Genel olarak konuşma dökümüne erişebilmek için operatörlerin mobil uygulamaları kullanılır. Vodafone için de durum böyledir. Konuşma dökümlerini inceleyebilmek için Vodafone’un “Vodafone Yanımda” isimli mobil uygulamanın cihazınızda bulunması gerekir. Bu uygulamaya, dökümüne erişmek istediğiniz mobil hattın telefon numarasını ve şifresini girdiğinizde telefon sahibinin geçmiş dönemlere ait yaptığı telefon görüşmelerini, mesajlaşma geçmişini inceleyebilirsiniz.

Vodafone Konuşma Dökümü Çıkarmak Ücretli Midir?

Konuşma dökümü çıkarmak, sadece Vodafone müşterilerinin değil, tüm operatör müşterilerinin en temel haklarından birisidir. Bu yüzden Vodafone da, konuşma dökümlerini size ücretli olarak teslim edemez. Zira isteyen herkes, hiçbir ücret ödemeden konuşma dökümünü inceleyip çıkartabilir.

Konuşma Dökümü Ne İşe Yarar?

Konuşma dökümleri, genellikle mobil operatör kullanıcılarının hatlarına yansıyan fazla fatura tutarlarından dolayı incelenir. Rutin faturasının üstünde bir fatura ile karşılaşan müşteriler, ilk olarak konuşma geçmişlerini, mesaj geçmişlerini ve kullanım detaylarını incelemek isterler. Bu yüzden de konuşma dökümüne erişmek her zaman için büyük bir avantajdır. Konuşma dökümlerinde görüşülen numara, görüşme süresi, görüşme tarihi ve görüşmenin hatta yansıtılan ücreti yansıtılır. Eğer yaptığınız arama veya mesajlaşma, mevcut tarifeleriniz üzerinden kullanıldıysa 0,00 TL kullanım olarak görülür. Ancak paketiniz yokken yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar faturanıza doğrudan yansıyacağı için işlem tutarı kullanıma yansıtılır. Bunun yanında yakınlarınızı veya aile bireylerinizi rahatsız eden birileri olup olmadığını öğrenmek için de aile bireylerinizin konuşma dökümlerini inceleyebilirsiniz.

Konuşma Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp hangi aya ait konuşma dökümünü istediğinizi belirttiğiniz taktirde Vodafone tarafından ev adresinize konuşma dökümü gönderilir. Vodafone Yanımda uygulamasından hesabınıza giriş yaparak konuşma dökümünüzü inceleyebileceğinizi söylemiştik. Ancak ne yazık ki bu uygulamadaki konuşma dökümünüzü çıkartamazsınız. Bu tür işlemler genelde bayiler tarafından yapılabilir. Yakınınızdaki herhangi bir Vodafone bayisinden konuşma dökümü çıkartmak hakkında yardım alabilirsiniz. Eğer bir bayiden yardım almadan kendi dökümünüzü kendiniz çıkartmak isterseniz bilgisayarınızdan “Online İşlemler” sayfasına mobil hat bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Detaylar > Kullanım Özeti bölümüne girerek dökümünü çıkartmak istediğiniz ayı seçip çıkartma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem de ücretsizdir, ancak aldığınız belgelerin hiçbir yasal geçerliliği yoktur.

Eğer bir mahkeme olayından dolayı konuşma dökümü çıkartıp bunu mahkemeye delil olarak sunmak istiyorsanız bu noktada sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Çünkü tarafınızdan çıkartılan herhangi bir konuşma dökümü veya çağrı kaydı mahkeme tarafından kabul görmeyecektir. Bu tür durumlarda mahkeme heyetine konuşma dökümünün incelenmesini istediğiniz telefon numarasını ve operatör sağlayıcısının ismini verdikten sonra gerekli talepleri mahkemenin yapmasını beklemelisiniz. Hakim tarafından gerek görüldüğü taktirde operatör sağlayıcı ile iletişime geçilerek resmi konuşma dökümünün tutanak halinde teslim etmesi istenilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz